(aesopus) Fabularum, Quae Hoc Libro Continentur, - Dec 16, 2016 | Schuler Auktionen Ag In Switzerland

(Aesopus) Fabularum, quae hoc libro continentur,

item-49363484=1
(Aesopus)
Fabularum, quae hoc libro continentur, interpretes atque authores sunt hi, Guilielmus Goudanus, Hadrianus Barlandus, Erasmus Roterodamus, Aulus Gellius, Angelus Politianus, Petrus Crinitus, Ioannes Antonius Campanus, Plinius Secundus Nouocomensis, Nicolaus Gerbellius Phorcensis. Strassburg: J. Knobloch, 1521 (Impressum Bl. 103v: “Argentinae in aedibus Ioannis Knoblouchii ductu Pauli Getz Anno. M.D.XXI:“). 8°. (16), 103 Bl. Mit Tit. Bord. (Holzschn.) u. zwei Holzschnittinitialen. Blindgepr. Schweinsldr. Bd. (besch., best.). - Tls. stärker gebräunt und fleckig und mit kleineren Papierdefekten.
  • 25%

Estimate CHF 300 - CHF 500
Starting Price CHF 300

Item located in Zurich, ch

Schuler Auktionen AG

Schuler Auktionen AG

Zurich, Switzerland3,093 Followers