Georg Engelhardt
(1823 Mühhausen/Thüringen - 1883 Berlin) /T/Alpenlandschaft mit Figurenstaffage// Öl/Lwd.; R. u. sign. u. undeutl. dat.; 42 cm x 58 cm. Rahmen. /V/Oil on canvas. Signed and indistinctly dated.// $P#
- 30.17%
Item located in Ahlden(Aller), deSee Policy for Shipping