Jaroslava Hatláková (1904-1989) - May 30, 2019 | Auction House Zezula In Czech Republic

Jaroslava Hatláková (1904-1989)

More Items in Photography

View More

Recommended Art

View More
item-72126611=1
item-72126611=2
ADVERTISING PHOTOGRAPH 21936Gelatin silver print on ferrotyped paper Agfa, printed later by the artist in 1950`s - 1960`s. 237x180 mm. Signed and annotated "No. 96 / Heliar 4,5 15 cm / ob 25. / 2 lampy" in pencil, as well as other annotations in unknown hand on the verso.Condition A.Literature: A. Dufek - X. Galmiche, Jaroslava Hatláková. Rencontres photographiques en Bretagne - Lorient, Lorient 1988. - G. Fragner, Funkeho žáci na Státní grafické Škole v Praze, Prague 2016, p. 85.

Description CS:REKLAMNí FOTOGRAFIE1936Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru Agfa, pozdějŠí autorská zvětŠenina z 50. - 60. let 20. století. 237x180 mm. Verso tužkou podpis autorky a její rukou "No. 96 / Heliar 4,5 15 cm / ob 25. / 2 lampy", dalŠí poznámky cizí rukou.Stav A.Publikováno: A. Dufek - X. Galmiche, Jaroslava Hatláková. Rencontres photographiques en Bretagne - Lorient, Lorient 1988. - G. Fragner, Funkeho žáci na Státní grafické Škole v Praze, Praha 2016, s. 85.Provenience: Soukromá sbírka, Rakousko.Pražská fotografka, manželka fotografa Jindřicha Hatláka. Vystudovala fotografii na SGŠ (do r. 1938), patřila k nejlepŠím žákuringm J. Funkeho. Její Školní fotografie patří k nejdokonalejŠím projevuringm pozdní nové věcnosti a funkcionalismu. NejvýznamnějŠí je její série jejích kompozic Těleso v prostoru z roku 1936. Pracovala pak jako fotografka na Přírodovědecké fakultě UK. Byla Členkou ČKFA (asi od r. 1930).Pražská fotografka, manželka fotografa Jindřicha Hatláka. Vystudovala fotografii na SGŠ (do r. 1938), patřila k nejlepŠím žákuringm J. Funkeho. Její Školní fotografie patří k nejdokonalejŠím projevuringm pozdní nové věcnosti a funkcionalismu. NejvýznamnějŠí je její série jejích kompozic Těleso v prostoru z roku 1936. Pracovala pak jako fotografka na Přírodovědecké fakultě UK. Byla Členkou ČKFA (asi od r. 1930).

Description DE:WERBEFOTOGRAFIE1936Silbergelatineabzug auf Glanzpapier Agfa, späterer Abdruck der Autorin aus 1950s - 1960s. 237x180 mm. Verso in Bleistift signiert und "No. 96 / Heliar 4,5 15 cm / ob 25. / 2 lampy" (Hand der Autorin), andere Notizen (fremde Hand).Zustand A.Publiziert: A. Dufek - X. Galmiche, Jaroslava Hatláková. Rencontres photographiques en Bretagne - Lorient, Lorient 1988. - G. Fragner, Funke`s Schuumlller auf der Staatlichen graphischen Schule in Prag, Prag 2016, S. 85.Provenienz: Privatsammlung, oumlsterreich.
  • 25%

Estimate CZK 10,000 - CZK 20,000
Starting Price CZK 10,000

Item located in Prague 1, Czech Republic, cz

Auction House Zezula

Auction House Zezula

Brno, Czech Republic107 Followers