Sold2022Law.- Vulteius (Hermannus) Ad titulos codicis qui sunt de jurisdictione et foro competentiLaw.- Vulteius (Hermannus) Ad titulos codicis qui sunt de jurisdictione et foro competenti commentarius, collation: )(8, A8 - 2R8, 2S4, printer's woodcut device to title, woodcut head-pieces and intitSee Sold Price
Sold2023Dali Biblia Sacra Psalm 69:14 Authentic Framed LithographSalvador Dali. "Eripe me de luto ut non infigar, libera me ab iis qui oderunt me et de profundis aquarum (Deliver me out of the mire, and let me not sink: let me be delivered from them that hate me, aSee Sold Price
Sold2021Dali Biblia Sacra Psalm 69:14 Original FramedSalvador Dali. "Eripe me de luto ut non infigar, libera me ab iis qui oderunt me et de profundis aquarum (Deliver me out of the mire, and let me not sink: let me be delivered from them that hate me, aSee Sold Price
Sold2016EULER, Leonhard. Theoria Motus CorporumEULER, Leonhard. Theoria Motus Corporum Solidorum seu Rigidorum ex primis nostrae cognitione principiis stabilita et ad omnes motus qui in huiusmodi corpora cadere possunt accomodata.Rostoch e GryphiSee Sold Price
Sold2015[Commercial Law] Scaccia De Commerciis, 1620FIRST GERMAN EDITION OF A FOUNDING TEXT OF THE COMMERCIAL LAW Scaccia, Sigismundus. Sigismundi Scacciae ... Tractatus de commerciis et cambio : In quo non minus opportune, quam iuxta occasionem copiosSee Sold Price
Sold2015[Criminal Law] De Marsigli, 1529 2 volsTWO TREATISES ON CRIMINAL LAW: THE RULES OF EVIDENCE AND THE RAPE OF THE VIRGINS DE MARSIGLI, IPPOLITO. Sole[m]nis [et] pene divina vtriusq[ue] iuris doctoris ac interp[re]tis profundissimi d[omi]ni HSee Sold Price
Sold2022GE BA, Chine vers 1950 Composition à la colle de riz et tissu. Art brut éphémèGE BA, Chine vers 1950 Composition à la colle de riz et tissu. Art brut éphémère et de récupération. Les Ge Ba sont de magnifiques collages qui ont les mêmes qualit&See Sold Price
Sold2022GE BA, Chine vers 1950GE BA, Chine vers 1950 Composition à la colle de riz et tissu. Art brut, éphémère, les « Ge Ba », sont de magnifiques tableaux, qui évoquent étonnamment les peiSee Sold Price
Sold2022GE BA, Chine vers 1950GE BA, Chine vers 1950 Composition à la colle de riz et tissu. Art brut, éphémère, les « Ge Ba », sont de magnifiques tableaux, qui évoquent étonnamment les peiSee Sold Price
Sold2022GE BA, Chine vers 1950GE BA, Chine vers 1950 Composition à la colle de riz et tissu. Art brut, éphémère, les « Ge Ba », sont de magnifiques tableaux, qui évoquent étonnamment les peiSee Sold Price
Sold2022GE BA, Chine vers 1950GE BA, Chine vers 1950 Composition à la colle de riz et tissu. Art brut, éphémère, les « Ge Ba », sont de magnifiques tableaux, qui évoquent étonnamment les peiSee Sold Price
Sold2022Vandelli. Florae Lusitanicae et Brasiliensis...[Brazil] Vandelli, Domingo. Florae Lusitanicae et Brasiliensis specimen...et epistolae ab eruditis viris Carolo a Linne, Antonio de Haen ad Dominicum Vandelli scriptae. Typographia Academico-Regia, CoSee Sold Price
Sold2021Halicka-Marcoussis, Alice (1895 Krakau - Paris 1975)Kubistisches Stillleben "NATURE MORTE CUBISTE (instrument de musique, verre, pipe et journal)", so verso auf Etikett betitelt. Öl/Holztafel, re. o. sign. A. Halicka und dat. 1914 sowie verso mit BleiSee Sold Price
Sold2018Toulouse-Lautrec, Guy et Mealy dans Paris qui MarcheHenri de Toulouse-Lautrec Guy et Mealy dans Paris qui Marche 1898lithograph on Japan paper11 h x 9 w in (28 x 23 cm) Signed with the artist's red signature stamp and numbered '65/100'. This workSee Sold Price
Sold2021Law. MASULLO. Aureae et analyticae additiones...MASULLO, Giovanni Giacomo. Aureae et analyticae additiones ad decisiones.... Neapoli, C. Vitale, 1604 8vo, 200x142 mm, legatura in cartonato. Frontespizio in rosso e nero. Marca tipografica al frontesSee Sold Price
Sold2022Dali 1967 Original Framed Lithograph Biblia SacraSalvador Dali. "Filiae tibi sunt? Serva corpus illarum, et non ostendas hilarem faciem tuam ad illas (You have daughters? Care of their body, and shew not thy countenance gay towards them)" Mixed techSee Sold Price
Sold2015[Canon Law, Sources] Segusio, 1573SEGUSIO, HENRICUS DE (HOSTIENSIS). Henrici de Segusio cardinalis Hostiensis, Summa aurea, ad vetustissimos codices summa fide diligentiaque nunc primum collata. Cum antiquis Nic. Superantii, atque eruSee Sold Price
Sold2015[Criminal Law] Ziletti, Consilia, 1566 , 2 volsZILETTI, GIAMBATTISTA. Consiliorum seu Responsorum ad causas criminales recens editorum ex eccellentiss. quibusque iureconsultis et veteribus et nouis, diligentia, labore, et industria Io. Baptistae ZSee Sold Price
Sold2024KORVAR DE PAPOUASIE-NOUVELLE-GUINÉE / PAPUA NEW GUINEA KORVARDescription française: KORVAR Korvar en bois sculpté, avec le bras droit qui s'encastre. Le mot korvar signifie l'âme des morts, et représente un être cher. Le korvar sert de réceptacle à l'espSee Sold Price
Sold2022PERRAULT (Charles). Les hommes illustres qui ont paru en France pendant ce siècle. Paris,Héritier de deux générations d’universitaires, le propriétaire actuel a baigné dans cet environnement bibliophile collecté et entretenu par ses parents au fil des aSee Sold Price
Sold2021Anthropology. BLUMENBACH. De Generis Humani VarietateBLUMENBACH, Johann Friedrich. De Generis Humani Varietate Nativa. Praemissa est Epistola ad Virum Perillustrem Iosephum Banks Baronetum... Gôttingen, Vandenhoek et Ruprecht, 1795. In-8° piccSee Sold Price
Sold2023Maria Sibylla Merian, Dissertatio de Generatione et Metamorphosibus Insectorum SurinamensiumMERIAN, Maria Sibylla (1647-1717). Dissertatio de Generatione et Metamorphosibus Insectorum Surinamensium...Dissertation sur la Generation et les Transformations des Insectes de Surinam. The Hague: PiSee Sold Price
Sold2022Bracelet bombé circa 1930 platine et or gris satiné serti étoiles de diamants etLa fondation Horovitz a pour objectif d’accompagner les talents dans l’industrie de la joaillerie et de soutenir la formation continue en ce domaine. Elle est créée en 2020 pourSee Sold Price
Sold2022Pendule musicale et à l’automate, XIXe s., en placage d'écaille de tortue et laiton,Pendule musicale et à l’automate, XIXe s., en placage d'écaille de tortue et laiton, ornementations en bronze ciselé et doré à décor de fleurs, feuilles d'acanthe eSee Sold Price
Jun 23Schilb Antiquarian Rare Books1834 Napoleonic LAW Codes Les Huit France Louis Philippe I Crime NAPOLEON$1(1 bid)
2 days LeftTimeLine Auctions Ltd.Archaeological Books - Les Tablettes de Kerkouk et les Origins de la Civilization Assyrienne£5
16 hrs LeftDOYLE Auctioneers & AppraisersLouis XV Carved Beechwood Chaise Longue 18th century, attributed to F. Foliot$1,500(1 bid)
3 days LeftPiguet Hôtel des VentesTable d'apparat néo-gothique d'époque Charles X, h. 85 cm, diam. 105 cmCHF 15,000