Sold202311 Vols. Doctoris Seraphici Bonaventurae11 vols. Bonaventura, P. Bernardini A Portu Romantino. Doctoris Seraphici Bonaventurae SRA Episcopi Cardinalis Opera Omnia. Iussu Et Auctoritate. Ad Claras Aquas. Ex Typographia Collegii S, BonaventurSee Sold Price
Sold2022Horatius Flaccus (Quintus) [Opera] ex recensione et cum notis..., edited by Richard Bentley,Horatius Flaccus (Quintus) [Opera] ex recensione et cum notis..., edited by Richard Bentley, engraved frontispiece and device to title, title in red and black, wormhole / trace to upper margin up to sSee Sold Price
Sold2019Tomasso Campeggi Opus ... de Auctoritate & PotestateAldinen Tomasso Campeggi Opus ... de Auctoritate & Potestate Romani Pontificis & alia opuscula. Mit Holzschnitt-Druckermarke. Venedig Paulus Manutius 1555. 12 223 Bl. 1 w. Bl. Kl.-8°. Pgt. mit hs. TiSee Sold Price
Sold2023Marc Chagall (RU/FR 1887-1985) Two LithographMarc Chagall (Russian/French 1887-1985) Two Lithographs- The Blue Fish, The Ceiling of the Paris Opera - both Ex Roten Galleries Circa 1965, 19.5 x 16.5" as framedSee Sold Price
Sold2021Seneca, Lucius Annaeus Opera philosophicaeSeneca, Lucius Annaeus Opera philosophicae Antwerp: ex officina Plantiniana Balthasaris Moreti, 1652. Folio [20 (inc. title & frontispiece), xxxvi, 911, edited by Justus Lipsius, engraved title, engraSee Sold Price
Sold20161530 Divi Caecilii Cypriani Episcopi Carthaginensis EtDivi Caecilii Cypriani Episcopi Carthaginensis Et Martyris Opera...., printed at Basel, Ex Officina Frobeniana Anno MDXXX (1530). Large folio bound with leather along spine and wood boards. Collates:See Sold Price
Sold2015Three early 16th century classic Latin worksHeading: Author: Gregory of Nazianzus, Saint Title: Opera Place Published: Cologne Publisher:Ex. Officina Melchioris Novesiani Date Published: 1551 Description: [x], 113 ffSee Sold Price
Sold2020Chinese 19th Century Elaborate Glazed Roof TileChinese 19th C. elaborate glazed roof tile; of well carved figures in opera scene in wood frame; Provenance ex-Mal Dorfman Collection, Scottsdale AZ; 17 1/4" x 22 1/2" ; Due to COVID-19 restrictions,See Sold Price
Sold2022Anatomy and Surgery. ETTMÜLLER. Opera omnia.ETTMÃœLLER, Michael. Opera omnia in quinque tomos distributa Neapoli, ex Officina typographica Novelli de Bonis, 1728 5 voll. in folio, 350x230 mm, legatura in mezza pelle e pergamena. Titoli e fregSee Sold Price
Sold2016CICERO.Ciceronis Opera omnia cum delectu commentariorumCICERONE. M. T. Ciceronis Opera omnia cum delectu commentariorum, in usum serenissimi Delphini. Tomus primus [sextus-decimus]Patavini, Ex Typ. Seminarii [apud Joannem Mandre], 1773 16 Vols small 4to;See Sold Price
Sold2016Fracastoro, Opera omniaFracastoro Girolamo, Opera omnia quorum nomina sequens pagina plenius indicat [...]. Ex tertia editione. Venetiis: apud Iuntas, 1584 (Al colophon: 1574). In-4° (mm 233x163). Carte [22], 213,See Sold Price
Sold20211649 ELZEVIR SENECA PHILOSOPHY OPERA Vol. II antiqueANNAEI SENECAE RHETORIS Tomus Secundus Lugdun, Batavor, Ex Officina Elseviriana, 1649 Size 3 1/4 by 5 1/4" Leather bound Good condition. Some wear. Lucius Annaeus Seneca (c. 4 BC – AD 65), also knowSee Sold Price
Sold2023PHANTOM OF THE OPERA BROADWAY PROP PROSCENIUM LYREProscenium Lyre. ACTUAL prop from the Broadway production. A very interesting pieces of Theatrical history, and we aren't being dramatic..... Measures: H 46 1/2" x W 26" x D 3" Provenance: Ex- well knSee Sold Price
Sold2021MIGNON RHINESTONE STUDDED OPERA GLASSESRetains original case and box, made in Japan, L-8", VG-EXSee Sold Price
Sold20211539 ASIA AFRICA EUROPE DESCRIPTION by JOHANNES BOHMJohannes Bohm Omnium gentium mores, leges et ritus, ex multis clarissimis rerum scriptoribus, àIoanne Boemo Aubano Teutonico nuper collecti, & nouissime recogniti. Tribus libris absolutum opus, ApSee Sold Price
Sold2020Missale Romanumex decreto sacrosancti Concilii Tridentini restitutum, Pii V. Pont. Max. iussu editum, et Clementis VIII. auctoritate recognitum. De licentia superiorum. Venedig, N. Misserinus (1608). 4°. Mit KuSee Sold Price
Sold2018Handsomely bound 18th century missalHeading: (Missals) Author: Roman Catholic Church Title: Missale Romanum ex Decreto Sacrosancti Concilii Tridentini Restitutum. S. Pii V. Jussu editum. Clementis VIII. et Urbani VIII. Auctoritate RecogSee Sold Price
Sold202318 Vols. of Missals18 volumes of missals. ++Missale Romanum Ex Decreto Sacrosancti Concilii Tridentini Restitutum S. PII V Pontificis Maximi. Jussu Editum. Clementis VII Et Urbani VII Auctoritate Recognitum, AccuratissiSee Sold Price
Sold2019Catholic Missal Illustrated Fine Binding EngravingsMissale Romanum ex decree sacrosancti Concilii Tridentini restitutum, S. Pii V Pontificis maximi jussu editum, Clementis VIII & Urbani VIII auctoritate recognitum, in quo missæ novissimæ sanctorum aSee Sold Price
Sold20241585 CICERO 2 vols in LATIN antique MASSIVE FOLIO monumental scholarly editionCICERO, Marcus Tullius Opera omnia quae exstant, a Dionys Lambino Monstroliensi ex codicibus manuscriptis emendata. Eiusdem Dionysii Lambini Annotationes, seu Emendationum rationes […] adiectisSee Sold Price
Sold20231777 MYTHOLOGY Pantheum mythicum ILLUSTRATED antique ARMORIAL VELLUM BINDINGHoratius Flaccus, Qu., Ex antiquissimis undecim lib. m.s. et schedis aliquot emendatus, & plurimis locis cum commentariis antiquis expurgatgus & editus, opera J. Cruquii. Antwerp, Plantin, 1579 4to: 7See Sold Price
6 days LeftJasper521776 BIBLIOTEKA RITUALIS by A. Zaccaria 3 BOOKS LOT VELLUM RELIGIOUS CEREMONIES$360
7 days LeftAste Bolaffi FILIPPO DE PISIS 1896-1956 L'orologiaio del villaggio 1924 - FILIPPO DE PISIS 1896-1956€20,000
6 days LeftJasper521724 VELLUM BOUND ANTIQUE FOLIO SYNODORUM GENERALIUM by CHRISTIAN LUPUM VENICE$110
May 19Heartland Artifact Auctions Inc13 1/4" G10 Mace / Scepter, 2x COA Dickey / Davis, found North of Athens Georgia, EX Richard French$180(8 bids)
May 19Heartland Artifact Auctions IncOutstanding Zaleski Chert Fluted Clovis, Motley COA, found in Kentucky, Ex Walt McIntire, Steve Lee,$1,250(4 bids)
Featured3 days LeftHess Fine AuctionsRARE 1893 Ulysses S Grant Reunion Inner Book with Important Struck Medal Republican Convention EX Li$225(4 bids)
May 19Heartland Artifact Auctions IncSmashing 3 9/16" Paleo Fluted Clovis, Dickey COA, found in Tennessee, Ex Walt McIntire Collection.$360(7 bids)
May 19Heartland Artifact Auctions Inc13 1/4" Bowie Knife, Manhattan Cutlery Co, Sheffield, Ex Floyd Ritter Collection$200(5 bids)
May 19Heartland Artifact Auctions Inc5 7/8" Bi-Point Blade, Davis COA, found fall of 2014 in the Tennessee River, Basin Bay, Ex Frank$150(6 bids)
May 19Heartland Artifact Auctions Inc7.1/2" Pre Columbian Mayan Blade, Motley COA,South America, Ex Floyd Ritter Collection$200(5 bids)