Sold2022Binding. PHILOSTRATUS. Historiae de vita Apollonij Tyanei libri octo.PHILOSTRATUS. Historiae de vita Apollonij Tyanei libri octo, Alemano Rhinuccino Florentino interprete.Paris, B. Prevost for P. Beguin, 155516mo; 110x75 mm; pieno marocchino marrone dorato, Pp. 32; 634See Sold Price
Sold2023Thucydides printed in WittenbergHeading: Author: Thucydides Title: Thucydidis Atheniensis Historiae de bello Peloponnesiaco libri octo Place Published: Wittenberg, Germany Publisher:Joannes Crato excudebat Date Published:See Sold Price
Sold2023Ulisse Aldrovandi (Italian, 1522-1605)Ulisse Aldrovandi (Italian, 1522-1605) Ulisse Aldrovandi (Italian, 1522-1605) a set of four hand-coloured engravings of birds, taken from 'Ornithologiae hoc est de avibus Historiae libri XII' image 32See Sold Price
Sold2016International Rights. De Jure Naturae et GentiumPUFENDORF, Sam. L. B. De Jure Naturae et Gentium Libri Octo… Tomus Primus [Tertius]… Eris Scandica, qua adversus libros de jure naturali et gentium objecta diluunturFrancofurti & Lipsiae, Ex OfficSee Sold Price
Sold2016[Lituania][Lituania]. Vijukas-Kojalavicius, Albertas. Historiae lituanae a conjunctione magni ducatus cum regno Poloniae ad unionem eorum dominiorum, libri octo. Anversa, Meursius, 1669. In 4° (215 x 160 mm);See Sold Price
Sold2022Botany. CLUSIUS ATREBATIS. Exotericorum Libri Decem.CLUSIUS ATREBATIS, Carolus [L'ECLUSE, Charles de]. Exotericorum Libri Decem: Quibus Animalium, Plantarum, Aromatum, aliorumque peregrinorum Fructuum historiae describuntur. Item Petri Bellonii ObservaSee Sold Price
Sold20241574 Reynard the Fox ILLUSTRATED by Jost Amman antique SCARCE vellum boundSpeculum vitae aulicae. De admirabili fallacia et astutia vulpeculae Reinike's libri quatuor. Frankfurt, Impensis Sigismundi Feyerabend ; 1574 (colophon dated 1575) First edition of first Latin translSee Sold Price
Sold20231566 PHILLIP MELANCHTHON LIFE antique blindstamped PIGSKIN BINDING 16th CENTURYMelanchthon (Philip). by Camerarius (Joachim) De Philippi Melanchthonis Ortu, Totius Vitae Curriculo Et Morte, First Edition, Leipzig, [Ernest Vogelin], 1566. First edition of the earliest biography oSee Sold Price
Sold2020ARCHIMEDES. Archimedis de iis quae vehuntur in AquaARCHIMEDES. Archimedis de iis quae vehuntur in Aqua Libri Duo. Bologna, Alessandreo Benacci, 1565 4to, mm. 200x140; Nice full calf binding, perfect imitation of the 16th cent., golden ornaments on theSee Sold Price
Sold2022Pomerius), (Julianus De vita contemplativa. Inkunabel aus Speyer mit zeitgenössischemPomerius), (Julianus De vita contemplativa. Inkunabel aus Speyer mit zeitgenössischem Besitzeintrag. (Speyer, Drach,) 1486. 50 nn. Bll., das Letzte weiß. Zweispaltiger Druck mit 36 Zeilen. NSee Sold Price
Sold2016Lascaris (Constantinus) De octo partibus oronis Lib.Lascaris (Constantinus) De octo partibus oronis Lib. I., text in Latin and Greek with respective sheets inter-leaved, some Hebrew type at end, woodcut printer's device to title, initial spaces with guSee Sold Price
Sold2022Incunabulum. JOHANNES A CURRIBUS. De Coelesti vita.JOHANNES A CURRIBUS, Ferrariensis. De Coelesti vita.Venezia, Matteo Capcasa, per Hieronymus Blondus, 1494 Folio, mm. 300x205; Legatura in pergamena, realizzata utilizzando un foglio membranaceo trecenSee Sold Price
Sold2022Medicine. MARZIO. De homine libri duo.MARZIO, Galeotto. De homine libri duo. Torino, Giovanni Angelo e Bernardino da Silva, 1517In-8vo, 210x150 mm. Legatura in pergamena rigida, tassello in pelle con titolo in oro al dorso, tagli coloratiSee Sold Price
Sold2018Vitruvio, Marco PollioneDe Architectura libri decem, cum commentariis Danielis Barbari ... Venezia, Francesco De Franceschi & Johann Criegher, 1567. In 2°. Marca tipografica al frontespizio e in fine, numerose illustrazioSee Sold Price
Sold2017Georgius Agricola: De re metallica libri XIIGeorgius Agricola: De re metallica libri XII Basel, Froben, 1556 538 Seiten mit zahlreichen, teils ganzseitigen Holzdrucken, zuzüglich einem umfangreichen Index von 72 Seiten. Holzdeckel mit geprägtSee Sold Price
Sold2022VEGETIUS RENATUS (FLAVIUS) De re militari libri quatuor, Paris, Christian WechelVEGETIUS RENATUS (FLAVIUS) De re militari libri quatuor, full-page woodcut portrait of the author on verso, some repairs to title-page resulting to small loss to printer's device and portrait and touSee Sold Price
Sold2018[Binding, Pompadour] Vie de Richelieu, 1753RARE AND SOUGHT AFTER POMPADOUR BINDING Le Clerc, Jean. La vie du cardinal duc de Richelieu par M. Le Clerc. Nouvelle edition. Revue & augmentue de piuces curieuses & historiques, qui servent à son eSee Sold Price
Sold2018Dempster, De Etruria regali libri VIII...Dempster Thomas, De Etruria regali libri VIII... Florentiae: apud Joannem Cajetanum Tartinium, 1723-26. 2 volumi in-folio (mm 335x222). Pagine [48], 464, [2]; [38], 553, [3], 119, [1], DoppSee Sold Price
Sold2016Aldina - Bude, GuillaumeLibri V de Asse Venezia, eredi di Aldo Manuzio e Andrea Torresano, 1522. In 4°. Ancora aldina al frontespizio e al verso dell'ultima carta, spazi per iniziali con letterine guida, ai margini glosse dSee Sold Price
Sold2022Binding fragment.- Losinga (Herbert de, Bishop of Norwich) [Sermon], rare manuscript fragment, [12thBinding fragment.- Losinga (Herbert de, first Bishop of Norwich and founder of Norwich Cathedral, d.1119) [Sermon], manuscript fragment in Latin, on vellum, previously used in a binding, later ink notSee Sold Price
Sold2022Bede, the Venerable. Historiæ ecclesiasticæ gentis Anglorum libri V., first edition,Bede, Saint, the Venerable. Historiæ ecclesiasticæ gentis Anglorum libri V., first edition, second issue (with A1 cancelled and replaced with three leaves bearing half-title, cancel title, aSee Sold Price
Sold2015BÉRIGARD, Claude Guillermet de. Circulus PisanusBÉRIGARD, Claude Guillermet de. Circulus Pisanus… Olim in Pisano, iam in Lyceo Patavino Philosophi prim. De veteri et peripatetica philosophia in Aristotelis libros octo Physicorum. Quatuor de CoelSee Sold Price
Sold2022Mizauld, Antoine De mundi sphaera, seu Cosmographia, Libri tres: figuris et demonstrationibusAstronomie Mizauld, Antoine De mundi sphaera, seu Cosmographia, Libri tres: figuris et demonstrationibus illustrati. Mit Holzschnitt-Druckermarke auf Titel u. 41 Holzschnitten im Text (darunter 2 VolvSee Sold Price
Sold2016CAMPANELLA, Tommaso. De Sensu Rerum et MagiaCAMPANELLA, Tommaso. De Sensu Rerum et Magia, Libri Quatuor, Pars Mirabilis Occultae Philosophiae...Tobias Adami recensuit, et nunc primum evulgavit.Frankfurt, Egenolphus Emmelius, impensis GodefridiSee Sold Price
May 30NY Elizabeth EPICTETUS ENCHIRIDIUS'S ANCIENT VELLUM TREATISE ON VEGETARIANISM, PUBLISHED IN 1655$50
6 days LeftJasper521749-50 THEOLOGY Theologia historico-dogmatico-scholastica 5 FOLIO VOLS antique$300
May 30NY Elizabeth DE TESTAMENTIS CONIUGUM LIBRI QUINQUE ANCIENT VELLUM, A LATIN LAW BOOK PUBLISHED IN 1585$50
May 30NY Elizabeth 1628 VENICE REPUBLIC ELZEVIR ANTIQUE VELLUM BINDING PRESS DE REPUBLICA VENETORUM$50
6 days LeftJasper521579 De gli Ufizii e costumi de' giovani antique by Orazio Lombardelli 16th CENT$200
May 30NY Elizabeth ANTIQUE GEOMORPHOLOGY: 1782 POMPONII MELA DE SITU ORBIS ARMORIAL VELLUM BINDING$50
6 days LeftJasper521761 CICERO Rhetoricorum ad herennium LEYDEN COAT of ARMS VELLUM BINDING antique$260
6 days LeftJasper521654 ROMAN CLOTHING STUDY Ferrarius Octavius ILLUSTRATED VELLUM BINDING antique$380
May 30NY Elizabeth 1761 SCHIEDAM COAT OF ARMS VELLUM BOUND ANCIENT CICERO RHETORICORUM AD HERENNIUM$50
May 30The Rug LifeVITA JESU CHRISTI E QUATOR EVANGELIIS ET SCRIPTORIBUS ORTHODOXIS CONCINNATA PER LUDOLPHUM DE$400
May 30NY Elizabeth SPANISH JESUIT BENET PERERA'S 1587 COMMENTARY ON THE BIBLE IS AN ANTIQUE 16TH-CENTURY FRAGMENT$50(1 bid)
6 days LeftJasper521559 SLEIDAN Summis Imperiis Babylonico Persico Graeco & Romano antique VELLUM$420