[philosophy]baccone Et Al.-raccolta Di Tesi Filosofiche - May 05, 2017 | Il Cartiglio Auctions In Italy

[Philosophy]BACCONE et al.-RACCOLTA DI TESI FILOSOFICHE

Related Collectibles

More Items in Collectibles

View More
item-51743574=1
item-51743574=2
item-51743574=3
item-51743574=4
item-51743574=5
item-51743574=6
item-51743574=7
[English description below] BACCONE, Joannes de - MOSSIS Franciscus Joannis Thoma de - VIGOREUS Joannes Baptista - ECCLESIA, Carouls Franciscus ab - BALLIONUS Jacobus - OLTROCHUS Angelus Antonius - STAMPA Gaspar (Piemonte, prima metà del secolo XVIII) - RACCOLTA DI TESI FILOSOFICHE IN LINGUA LATINA
TORINO E MILANO, STAMPATORI VARI, prima metà del secolo XVIII - In-folio piccolo - Legatura moderna in piena carta verde marmorizzata. Il volume comprende Resolutiones philosophicæ [...] iuxta mentem doctoris Resoluti Joannis de Baccone Carmelis Taurinensis studentes [...], Augustæ Taurinorum, Typis Joannis Baptistæ Boeti, & Gerardi Juliani, 1725: 27 pagine numerate, compreso il frontespizio; Philosophicæ theses [...] ex angelica D. Thomæ doctrina collectas [...] marchioni Francisco Joanni Thomæ De Mossis [...], Augustæ Taurinorum, Apud Roccum Fantinum, 1732: 14 pagine non numerate, compreso il frontespizio; B. Aloysio Gonzagæ [...] se, suamque Philosophiam D. D. D. Joannes Baptista Vigoreus Academiæ Arysophorum princeps in Collegio Braydensi Soc. Jesu [...], Mediolani, Ex typographia Josephi Pandulphi Malatestæ, 1725: 15 - (1) pagine numerate, compreso il frontespizio; B. Stanislao Kostkæ [...] se, suamque Theologiam D. D. D. Carolus Franciscus ab Ecclesia Academiæ Arysophorum princeps emeritus in Collegio Braydensi Soc. Jesu, ibidem 1726: 13 - (1) pagine numerate, compreso il frontespizio; una carta bianca; Deiparæ Virgini sine labe conceptæ se, suamque Philosophiam D. D. D. Jacobus Ballionus Academiæ Arysophorum consiliarius in Collegio Braydensis Soc. Jesu, ibidem, 1725: 15 - (1) pagine numerate, compreso il frontespizio; S. Aloysio Gonzagæ [...] Theses ex universa Philosophia selectas D. D. D. Angelus Antonius Oltrochus Braydensis Arysophorum Academiæ princeps [...], ibidem, 1727: 15 - (1) pagine numerate; Conclusiones philosophicæ , quas [...] publicè defendendas proponit in Collegio Braydensi Soc. Jesu Gaspar Stampa Academiæ Arysophorum consiliarius, ibidem 1725: 15 - (1) pagine numerate. Testi in lingua latina; carattere prevalentemente tondo. Capilettera decorati con ornamentazione vegetale, nonché fregi tipografici ai frontespizi e nel testo, il tutto impresso a silografia. Il volume è una raccolta di tesi d'argomento filosofico, composte da intellettuali piemontesi perlopiù legati al Collegio dei Gesuiti di Bra. Esemplare in buono stato conservativo; alle carte, leggera e usuale ossidazione.
Modern green marbles full paper. The volume includes Resolutiones philosophicæ [...] iuxta mentem doctoris Resoluti Joannis de Baccone Carmelis Taurinensis studentes [...], Augustæ Taurinorum, Typis Joannis Baptistæ Boeti, & Gerardi Juliani, 1725 : 27 numbered pages, included title-page. Philosophicæ theses [...] ex angelica D. Thomæ doctrina collectas [...] marchioni Francisco Joanni Thomæ De Mossis [...], Augustæ Taurinorum, Apud Roccum Fantinum, 1732: 14 unnumbered pages, included title-page. B. Aloysio Gonzagæ [...] se, suamque Philosophiam D. D. D. Joannes Baptista Vigoreus Academiæ Arysophorum princeps in Collegio Braydensi Soc. Jesu [...], Mediolani, Ex typographia Josephi Pandulphi Malatestæ, 1725: 15 (1) numbered pages, included title-page. B. Stanislao Kostkæ [...] se, suamque Theologiam D. D. D. Carolus Franciscus ab Ecclesia Academiæ Arysophorum princeps emeritus in Collegio Braydensi Soc. Jesu, ibidem 1726: 13 (1) numbered pages, included title-page, 1 blank. Deiparæ Virgini sine labe conceptæ se, suamque Philosophiam D. D. D. Jacobus Ballionus Academiæ Arysophorum consiliarius in Collegio Braydensis Soc. Jesu, ibidem, 1725: 15- (1) pages inclluded title-pages. S. Aloysio Gonzagæ [...] Theses ex universa Philosophia selectas D. D. D. Angelus Antonius Oltrochus Braydensis Arysophorum Academiæ princeps [...], ibidem, 1727:15 – (1) numbered pages. Conclusiones philosophicæ , quas [...] publicè defendendas proponit in Collegio Braydensi Soc. Jesu Gaspar Stampa Academiæ Arysophorum consiliarius, ibidem 1725: 15 – (1) numbered pages. Text in Latin. Historiated headletters and typographic ornaments at title-pages and inside the text, all woodcut. Good condition, with light foxing.
Good
  • 25% up to €100,000.00
  • 22% up to €500,000.00
  • 19% above €500,000.00

Estimate €100 - €180
Starting Price €90

Item located in Turin, Italy, it

Il Cartiglio Auctions

Il Cartiglio Auctions

Turin, Italy18 Followers