RARE BOOKS and GRAPHIC ARTS 2022-12-01 Auction - 700 Price Results - BADO e MART AUCTIONS in ITALY

Incunabulum. CARCANO. Quadragesimale seu Sermonarium.MÜNSTER. Cosmographey.TOYOKUNI. Yakusha-e. Kabuki Theater scene. Sumo Wrestler.
Padova, Italy, Italy

RARE BOOKS and GRAPHIC ARTS

Fine selection of early printed books, manuscripts, Old Masters prints and Japanese prints.
Lot Number: Lowest
SANT’AGOSTINO. De Civitate Dei.: SANT’AGOSTINO, VESCOVO DI IPPONA. De Civitate Dei.Mss. membranaceo, Firenze, XV secolo 4to piccolo, 220x158 mm. Legatura italiana del XVIII secolo, marocchino rosso scuro, doppia cornice con
0001: SANT’AGOSTINO. De Civitate Dei.Est. €100,000-€120,000Lot Passed
Incunabulum. ROLEWINCK. Fasciculus temporum.: ROLEWINCK, Werner. Fasciculus temporum.Venetiis, Edhartd Ratdold, January, 12, 1481, ma 21 Dicembre 1481. Folio, mm.315 x 214: Legatura su assi di legno e pelle al dorso. Carte 8, prima carta
0005: Incunabulum. ROLEWINCK. Fasciculus temporum.Est. €12,000-€14,000
Incunabulum. CARCANO. Quadragesimale seu Sermonarium.: CARCANO, Michele. Quadragesimale seu Sermonarium duplicatum scilitet per adventum et quadragesimam de penitentia et eius partibus. Venezia, Nikolaus von Frankfurt, 1487 3. idus decembris [11. 12.
0007: Incunabulum. CARCANO. Quadragesimale seu Sermonarium.Est. €12,000-€15,000
Incunabulum. GRATIANUS. Decretum.: GRATIANUS. Decretum.Venetiis, per Baptistam de Tortiis, XXX martii, 1496 [Venice, Baptista de Tortis, Mar 30, 1496] Folio grande. 428x287 mm. Magnifica legatura coeva in pelle bruna su assi di legno,
0008: Incunabulum. GRATIANUS. Decretum.Est. €7,000-€8,000Lot Passed
Incunabulum. AULUS GELLIUS. Noctes Atticae.: AULUS GELLIUS. Noctes Atticae. Brescia, Boninus de Boninis, 3 Marzo 1485 Folio. 266 x 186 mm. Legatura del XVIII secolo in pelle bruna maculate, dorso con fregi in oro, tagli rossi. Carte 192 non
0009: Incunabulum. AULUS GELLIUS. Noctes Atticae.Est. €8,000-€10,000Lot Passed
Incunabulum. DIONISIUS. De situ orbis.: DIONISIUS. De situ orbis.Impressum Venetiis: per Christoferum de pensis dictum Mandello, 1498 In 4to; 214x155 mm. Legatura in piena pergamena. 32 carte, ultima bianca. Segnatura: a-h4, 29 righe,
0012: Incunabulum. DIONISIUS. De situ orbis.Est. €4,000-€5,000
Medicine. DE CUBA. Hortus Sanitatis.: DE CUBA, Joannes. Hortus Sanitatis.Venezia, B. Benali e J. Tavuino, 1511 Folio mm 295x203; Leg. coeva piena pergamena rigida, titolo manoscritto al dorso mss.; Frontespizio con titolo entro cornice
0014: Medicine. DE CUBA. Hortus Sanitatis.Est. €25,000-€28,000
Aldine. MARZIALE. Epigrammata.: MARZIALE, Marco Valerio. Epigrammata.Venezia, Aldo Manuzio e Andrea Torresano, 1517 In 8vo. 163x90 mm. Legatura coeva in pergamena. Carte 190, [2]. Segnatura: A-Z⁸ &⁸. Non numerata la c. K2
0017: Aldine. MARZIALE. Epigrammata.Est. €3,500-€3,800
Aldine. LUCANUS. Pharsalia.: LUCANUS, Marcus Anneus. Pharsalia.Venetiis in aedibus Aldi, et Andrea soceri mense Ivlio, 1515. 8vo, 95x150 mm.; legatura moderna in marocchino rosso scura con ancora aldina impressa a secco al
0018: Aldine. LUCANUS. Pharsalia.Est. €3,500-€3,800
Aldine. PLAUTUS. Ex Plauti Comoediis XX.: PLAUTUS, Titus Maccius. Ex Plauti Comoediis XX Quarum carmina magna ex parte in mensum suum restituta sunt M.D.XXII. Index.Venezia, Manuzio, 1522 In 8vo, 200x130 mm; Legatura in piena pergamena,
0020: Aldine. PLAUTUS. Ex Plauti Comoediis XX.Est. €3,500-€3,800
PROCOPIUS. De Bello Persico - De Bello Gottorum.: PROCOPIUS. De Bello Persico.Roma, Giacomo Mazzocchi e Euchario Silber, 1509 Folio. 283x202 mm. Legatura del XVII secolo, piena pergamena, tassello al dorso con titolo in oro, tagli a spruzzo. Carte
0022: PROCOPIUS. De Bello Persico - De Bello Gottorum.Est. €3,500-€3,800