Sold2022Jean Fernel / Ioannis Fernelii Ambiani, Therapeutices Universalis, 1581Jean Fernel / Ioannis Fernelii Ambiani, Therapeutices Universalis, Seu Medendi Rationis Libri Septem: Quam Totius Medicina Tertiam Fecit Partem, Ad Praxim Perutilem Et Necessariam. Published FrankfortSee Sold Price
Sold2018Collectanae ad Ius Canonicum, 1596Cenedo, Petro. COLLECTANAE AD IUS CANONICUM. OMNIBUS TAM IURIS UTRIUSQUE QUAM SACRARUM LITERARUM STUDIOSIS UTILISSIMA…. Venice: Zenari, 1596. [24], 564, [64] pp. 4to, in period limp vellum, spine laSee Sold Price
Sold20161563 Biblia Sacra Veteris Parisiis Latin BibleBiblia sacra Veteris et Novi Testamenti juxta vulgatam, quam dicunt, editionem : Joannis Benedicti theologi industria accuratè recognita & emendata, annorúmque à mundo condito ad Christum usque natSee Sold Price
Sold2016EULER, Leonhard. Theoria Motus CorporumEULER, Leonhard. Theoria Motus Corporum Solidorum seu Rigidorum ex primis nostrae cognitione principiis stabilita et ad omnes motus qui in huiusmodi corpora cadere possunt accomodata.Rostoch e GryphiSee Sold Price
Sold2024De Jode, Rare, pub. 1593 - Map of the Holy Land (Descriptio Et Situs Terrae Sanctae Alio NomineThis map of the Holy Land is entitled Descriptio Et Situs Terrae Sanctae Alio Nomine Palestina Multis Preclaris Historys Et Miraculis Utriusque Testamenti A Christo Salvatore nobilitata. The map is beSee Sold Price
Sold20241543 COSMOGRAPHIA Francesco MAUROLICO ILLUSTRATED antique RARE vellum ASTRONOMYMaurolicus, Franciscus. [MAUROLICO, Francesco (1494-1575).] Cosmographia in three dialogues distincta: in quibus de forma, situ, numeroque tam coelorum quam elementorum, alijsque rebus ad astronomicaSee Sold Price
Sold2021Bowser Model Xacto Sentry Clock Face Gas Pump, Resis professionally restored in Sunray Gasoline colors with repop Sunray globe, has new ad glass and white hose, brass nozzle, has spinner gauge and sign attachedSee Sold Price
Sold2022MAIER, MICHAEL. 1568-1622. Viatorium hoc est de Montibus Planetarum Septem seu Metallorum. Oppen...MAIER, MICHAEL. 1568-1622. Viatorium hoc est de Montibus Planetarum Septem seu Metallorum. Oppenheim: Hieronymus Galler, 1618. 4to (191 x 163 mm). Title page with woodcut borders, 7 woodcut illustratiSee Sold Price
Sold2022Mizauld, Antoine De mundi sphaera, seu Cosmographia, Libri tres: figuris et demonstrationibusAstronomie Mizauld, Antoine De mundi sphaera, seu Cosmographia, Libri tres: figuris et demonstrationibus illustrati. Mit Holzschnitt-Druckermarke auf Titel u. 41 Holzschnitten im Text (darunter 2 VolvSee Sold Price
Sold2022Rolewinck, Fasciculus, 1524Rolewinck, Werner Fasciculus temporum omnes antiquorum cronicas a creatione mundi usque ad annum christi M.ccccc.xxiiii subcincte complectens una cum multis additionibus : tam de gallia quam de aliisSee Sold Price
Sold2016PTOLEMAEUS. AlmagestumPTOLEMAEUS, Claudius. Almagestum seu Magnae Constructionis Mathematicae Opus plane Divinum Latina donatum lingua ab Georgio Trapezuntio usquequaq.doctissimo. Per Lucam Gauricum.Venezia, Lucantonio GiuSee Sold Price
Sold2015Basilius Besler(German, 1561-1629) Three botanical leaves: Bugloffum…, Helenium… and Nerium seu Rhododendron… from Hortus Eystettensis, Nuremberg, likely 1713 edition, text verso, hand-colored engravings on vaSee Sold Price
Sold2016Kornmann, Heinrich Sammelband I. De miraculis vivorum,Kornmann, Heinrich Sammelband I. De miraculis vivorum, seu de varia natura, variis singularitatibus, proprietatibus, affectionibus, mirandisque virtutibus, facultatibus & signis hominum viorum, liberSee Sold Price
Sold2021Banksy (geb. 1974 Bristol)"Morons (Sepia)". Siebdruck (Screenprint) auf Bütten, re. u. mit Bleistift sign. Banksy, dat. (20)07 und li. u. Ex. 222/300 im runden Trockenstempel P.O.W. PRINTMAKING (Pictures on Walls Printmaking)See Sold Price
Sold2021Halicka-Marcoussis, Alice (1895 Krakau - Paris 1975)Kubistisches Stillleben "NATURE MORTE CUBISTE (instrument de musique, verre, pipe et journal)", so verso auf Etikett betitelt. Öl/Holztafel, re. o. sign. A. Halicka und dat. 1914 sowie verso mit BleiSee Sold Price
Sold2022TOM WESSELMANN (1931 Cincinnati/OH – 2004 New York City)Bedroom Blonde Doodle with PhotoFarbsiebdruck auf festem Velinkarton. 1988.133,4 x 114,4 cm (146 x 172 cm).Signiert „Wesselmann“ und datiert. Auflage 100 num. Ex. Ganz prachtvoller, farbinSee Sold Price
Sold2016Zanabazar School, Buddha AmitabhaMongolia, Qing Dynasty, 19th Century Impressive gilded and chased heavy bronze cast, portraying the Buddha Amitabha (Buddha of Infinite Light, in Chinese Wuliang Guang) seated in vajrasana with handsSee Sold Price
Sold2021Wesselmann, Tom (1931 Cincinnati - New York 2004)"Monica with Tulips". Farbsiebdruck/Museumskarton (l. Verfärbungen und wohl durch Papierstruktur bedingtes l. Oberflächencraquelé), re. u. mit Bleistift sign. und Ex. 34/100 sowie Trockenstempel ImSee Sold Price
Sold2021Gulgee, Ismail (1926 Pakistan 2007)Kalligraphisches "OM"-Zeichen. Öl/Mischtechnik/l. Karton, re. u. sign. und dat. (19)92. PP.-Ausschnitt ca. 56x 43 cm. PP., R., ca. 75,5x 62 cm.See Sold Price
Sold2021Berrocal, Miguel (1933 Malaga-Antequera 2006)Goliath. Patiniertes Messing. Plastik aus 79 Einzelelementen (1 Kante best., fleckig). Am Schaft sign., Gießerstempel G+S Reischauer (Idar Oberstein), Ex. 1.003/2.000, Herausgeber ORANGERIE MULIPSee Sold Price
Sold2021Evans, Paul (1931 Newtown - Nantucket Island 1987)Hänge-Sideboard aus der Serie "Cityscape", "PE 200"-Serie. Korpus aus verchromten Metallplatten und zwei Doppeltüren (faltbar). Gebrauchsspuren. Unterseite mit Plakette "An Original Paul Evans". EntSee Sold Price
Sold2021Szpakowski, Marian (1926 Zaleszczykach-Zielonej GóRelief Kompozycja VIII, so verso betitelt, sign. und dat. 1969. Acryl in Schwarz auf Holzplatten, verso konkrete Arbeit in Grau und Schwarz. Kanten best. 56,5x 56,5 cm. Werke von Marian Szpakowski befSee Sold Price
Sold2021Herrenarmbanduhr "ROLEX OYSTER PERPETUAL".Edelstahl-/GG-Gehäuse. Kunststoffglas. Versilbertes Zifferblatt mit Strichindizes, Zentralsekunde. Automatikkaliber. Ref.-Nr. 1005 und Serien-Nr. 5203054 (identisch mit Rolex-Garantie von 1979).See Sold Price
Sold2016Buddha SamantabhadraTibet, 19th Century An important heavy gilt bronze group cast depicting Samantabhadra in tantric union with his mystical wife Samantabhadri. The two deities are shown here in the Yab Yum sacred embracSee Sold Price
Jun 16Palmyra Heritage GalleryAncient Roman Marble Portrait Head of a Man c.2nd-3rd century AD.$1,100(2 bids)
5 days LeftMost Elite Collections LLCFrederique Constant Classics Index Automatic Stainless Steel & Leather Men's Watch$100(3 bids)
3 days LeftHolabird Western Americana CollectionsHistory Indian Tribes of U.S., Reprint Plus Index [182048]$150(1 bid)
5 days LeftSimpson Galleries, LLC.A PRE-COLUMBIAN CHIMU STYLE COPPER BRONZE ALLOY TUMI AXE TOOL, ATTRIBUTED TO PERU, AD 10TH-15TH$100(1 bid)
5 days LeftSimpson Galleries, LLC.A PRE-COLUMBIAN MAYAN STYLE SLIP PAINTED GOURD FORM INCISED POT, AD 2ND CENTURY- AD 14TH CENTURY$50
BonhamsTHAILAND AND EAST ASIA TACHARD (GUY) Reis Na Siam, Amsterdam, A.D. Oossaan, 1687; and 11 others ...£500
2 days LeftMynt AuctionsHarry "Cy" Young CFB HOF Signed 3x5 Index Card Washington & Lee PSA/DNA 189025$10
Jun 28Galerie Zacke A SILVER RELIQUARY IN THE FORM OF A STUPA, KUSHAN EMPIRE, REIGN OF KING KANISHKA I, 127-150 AD€1,000
423 Lots AwayFederal Assets AuctioneersRolex Mens Quickset 18K Yellow Gold Champagne Index Diamond And Ruby Bezel Presi$1(1 bid)
3 days LeftHolabird Western Americana CollectionsEarly Tahoe Donner Print & Early Ad Page [181772]$100
6 days LeftKimballs Auction and Estate ServicesLOT OF MICKEY AD MINNIE FIGURES AS IS, 7" AND SMALLER$50