Sold2023AUGUSTINUS. Diui Aurelii Augustini.... De praedestinatione & gratia.AUGUSTINUS, Aurelius. Diui Aurelii Augustini ... Libri quatuor. De praedestinatione & gratia. De praedestinatione sanctorum. De bonae perseuerantiae. De praedestinatione dei[Colophon:] Venetijs, pSee Sold Price
Sold2019Bremer Press.- Augustine (Saint) De civitate dei libriBremer Press.- Augustine (Saint) De civitate dei libri XXII, edited by Carl Weyman, number 34 of 385 copies on Zanders mould-made paper, printed in Antiqua, title and initials by Anna Simons, traces oSee Sold Price
Sold20195 Rare Works of Augustinus of 16th century.5 Rare Works of Augustinus of 16th century. AUGUSTINUS, Aurelius. De spiritu & litera, liber vnus. Venezia, Giovani Patavino & Venturno Ruffinelli, 1534 Bound with: Libri quatuor. De praedestinationeSee Sold Price
Sold20171748 Sancti Aurelii Augustini Sancti Aurelii Augustini“Sancti Aurelii Augustini Sancti Aurelii Augustini Hipponensis Episcopi Libri XXII. De Civitate Dei castigati et illustrati opera Monachorum Parisiensium Sancti Mauri. Accedunt collationes Josephi BSee Sold Price
Sold2017Albertus Magnus (santo), De secretis mulierumAlbertus Magnus (santo) [Pseudo], De secretis mulierum cum commento. Novissime: infinitis pene erroribus emendatus (Al colophon:) Venetiis: Petri Bergomatis solertia, 1508. In-4° (mm 206See Sold Price
Sold2022HIERONYMUS Vita et transitus, [Venice, Hannibal Foxius, 1 June 1487]HIERONYMUS Vita et transitus (i.e. Eusebius Cremonensis: Epistola de morte Hieronymi; Aurelius Augustinus, S: Epistola de magnificentiis Hieronymi; Cyrillus: De Miraculis Hieronymi), 72 leaves, 36 liSee Sold Price
Sold20231560 ST.AUGUSTINE antique HAND TOOLED PIGSKIN BINDING w/ CLASPS 16th CENTURY v.5Augustine, Aurelius. AURELII AUGUSTINI HIPPONENSIS EPISCOPI DE CIVITATE Libri XXII Lugduni (Lyon), Iacobi Iuntae; 1560 With woodcut printer's device. Size 4.5 by 7" (16.5x10.5cm.) Blind tooled pigskinSee Sold Price
Sold2017Caesar, GaiusCaesar, Gaius Julius Hoc volumine continentur, Commentariorum de bello Gallico libri viri, de bello ciuili Pompeiano ... Cum correctionibus Pauli Manutii. Mit 2 doppelseitigen Holzschnitt-Karten u. 5See Sold Price
Sold2016Thomae Aquinatis Summa Theologica in quinque tomosLA SUMMA THEOLOGICA CON IL COMMENTO DEL CARDINAL CAETANO TOMMASO D’AQUINO. Angelici doctoris sancti Thomae Aquinatis Summa Theologica in quinque tomos distributa, cum commentariis Thomae de Vio cardSee Sold Price
Sold2018Grotius, Hugo De jure belli ac pacis libri tres, inGrotius, Hugo De jure belli ac pacis libri tres, in quibus jus Naturae & Gentium, item juris publici praecipua explicantur. Editio Nova cum annotatis Auctoris ... Titel in Rot u. Schwarz sowie mit HolSee Sold Price
Sold2022Amiot u.a., Joseph Marie Mémoires concernant l'Histoire, les Sciences, les Arts, les Moeurs,China Amiot u.a., Joseph Marie Mémoires concernant l'Histoire, les Sciences, les Arts, les Moeurs, les Usages, &c. Des Chinois. Par les Missionnaires de Pekin. Mit insgesamt 190 tls. gefalt. TafeSee Sold Price
Sold2022Batache, Eddy La mysticité charnelle de René Crevel. Mit 13 von 14 signierten RadierungenBatache, EddyLa mysticité charnelle de René Crevel. Mit 13 von 14 signierten Radierungen teils in Aquatinta. Paris, George Visat, 1976. Folio. Lose Lagen in Seidenchemise in OSchuber.Eins voSee Sold Price
Sold2022Saint-Phalle, Niki de Vanitas. Farblithographie mitSaint-Phalle, Niki de Vanitas. Farblithographie mit Farbstift überarbeitete und partiell mit farbiger Metallfolienapplikation auf chamoisfarbenem Bütten. 56,5 x 75 cm (56,6 x 75 cm). SignierSee Sold Price
Sold2022Flaubert, Gustave La Tentation de Saint Antoine. Mit 40 Illustrationen nach Lithographien von Redon,Redon, Odilon Flaubert, Gustave La Tentation de Saint Antoine. Mit 40 Illustrationen nach Lithographien von Redon, davon 28 ganzs., und einer Suite auf Japan. Paris, Les Amis de Redon, 1935. 2 Bll., 1See Sold Price
Sold2022Decaux u. Léon Zitrone, Alain Les Chevaux de Dali. Préface de Yves Saint-Martin. Mit 1Dali, Salvador Decaux u. Léon Zitrone, Alain Les Chevaux de Dali. Préface de Yves Saint-Martin. Mit 1 handsignierten und 18 im Stein signierten Original-Farblithographien sowie einer OriginaSee Sold Price
Sold2020Dalí, Salvador Les Douze Tribus d'Israël.Dalí, Salvador Les Douze Tribus d'Israël. Hommage à Israël pour son 25 ème anniversaire. Préface de Abba Eban. Mit 13 handkolorierten Original-Kaltnadelradierungen von S.See Sold Price
Sold2019CHOPARD Happy Diamond, in Gelbgold 18K, ...CHOPARD Happy Diamond, in Gelbgold 18K, Durchmesser 23 mm, Quarz, Lünette mit Diamanten besetzt, sowie 7 bewegliche Diamanten hinter Glas, Goldband grain de riz, teils mit Diamanten besetzt, ArmumfanSee Sold Price
Sold2015Tianqiuping Vase China, 20.Jh. UnterglasurblaueTianqiuping Vase China, 20.Jh. Unterglasurblaue Yongzheng-Marke. Porzellan. Clair de lune. Kugelform mit langem Hals. H 39,5 cm.See Sold Price
Sold2023Kupka, Frantisek Studie für Fuge in zwei Farben. 1913. Farbradierung auf Richard de Bas-BüClassical Modernism Kupka, Frantisek Studie für Fuge in zwei Farben. 1913. Farbradierung auf Richard de Bas-Bütten (mit Wz.). 15 x 34,5 cm (33 x 51,3 cm). Mit dem roten Signaturstempel sowieSee Sold Price
Sold2023Herend, TafelserviceNach 1945. Porzellan. Osier. Dekor "Groupe de volailles". Rand mit purpurfarbenem Ornament. Bestand: 1 runde flache Terrine, 1 runde Terrine, 1 Saucière mit Löffel, 2 ovale Platten, 1 viereckigeSee Sold Price
Sold2023Kempis. Imitation of Christ. Incunable. 1492.Thomas A Kempis. Tractat[us] de ymitat[i]o[n]e xp[ist]i. Cum tractatulo de meditatione cordis. [Koberger], Nuremberg, 1492. 8vo. [2], 182, [1] (185 of 192) pp. [Pages 18, 31, and 166 misnumbered as 28See Sold Price
Sold2023JOOS DE MOMPER(Anversa, 1564 - 1635) Paesaggio con cascata e cavalieri Olio su tavola, cm 45,5X84,5 Provenienza: Firenze, Pandolfini, 12 ottobre 2005, lotto 630 Collezione privata Josse de Momper è uno dei pi&See Sold Price
Sold2019PATEK PHILIPPE Calatrava, Herrenarmbanduhr, ...PATEK PHILIPPE Calatrava, Herrenarmbanduhr, Durchmesser 38 mm, in Gelbgold 18K, Lünette in Gelbgold 18K, mit Verzierung Clou de paris, Handaufzug, schwarzes Krokolederband mit Original FaltschliesseSee Sold Price
Sold2022CHINE - XIXe siècleCACHE-POT Porcelaine, bleu sous couverte et rouge de cuivre H. 34 cùm - D. 36,5 cm Fêle sur la face interneSee Sold Price
3 hrs LeftJasper521640 Gerritsz/De Laet Map of Brazil -- Provincia de Brasil cum Adiacentibus Provinciis$320
2 days LeftNY Elizabeth D. BLONDEL GENEALOGIAE FRANCICAE VELLUM ANCIENT FOLIO MAPS 1654 HISTORY OF FRANCE$50
Jun 08AUTOMOBILIA LADENBURG AUCTIONEMIL JELLINEK MERCEDES 1913, handsigned letter by Mercedes Jellinek (name giver of the brand€500
Jun 08AUTOMOBILIA LADENBURG AUCTIONmixed lot of 2 lists of results 10th Course de Cote Belleau, 1966 (with list of starters), 1967,€40
2 hrs LeftJasper521491 INCUNABLE Franciscus de Maioranis antique INCUNABULA rare 15th CENT. vellum$2,600
2 hrs LeftJasper521562 ST.AUGUSTINE antique HAND TOOLED PIGSKIN BINDING w/ CLASPS 16th CENTURY v.3$500
Jun 08AUTOMOBILIA LADENBURG AUCTIONmixed lot of 3 programmes Grand Prix de Spa Francorchamps, 1969, 1972, 1973, with participants list,€60
2 days LeftForum AuctionsCaesar (Caius Julius) Quæ extant. Accuratissimè cum libris editis & MSS optimis collata, recognita£1,800
2 days LeftNY Elizabeth ANTIQUE DE BELLO CIVILI ARMORED VELLUM BINDING, ABOUT 1740, FROM LANCASTER$50
Jun 07AUTOMOBILIA LADENBURG AUCTION1968, race programme Grand Prix de Belgique Francorchamps 09.06.1968, with list of participants€50