Rörstrand, 9 Delar, "blå Eld", Hertha Bengtsson - Aug 26, 2012 | Auktionshuset I Solna In Sweden

RÖRSTRAND, 9 delar, "Blå Eld", HERTHA BENGTSSON

item-12542803=1
Blå glasyr med bladmönstrad dekor. "Blå Eld" tillverkades 1951-1971. Glasyrdefekter, smärre nagg, slitage. Tallrikar diameter 19 och 23 cm.
  • 23%

Estimate SEK 300 - SEK 600
Starting Price SEK 300

Item located in Solna, se

Auktionshuset i Solna

Auktionshuset i Solna

Solna, Sweden36 Followers