RÖRSTRAND, 9 delar, "Blå Eld", HERTHA BENGTSSON
Hertha Bengtsson Sale History
View Price Results for Hertha BengtssonRecommended Items
Blå glasyr med bladmönstrad dekor. "Blå Eld" tillverkades 1951-1971. Glasyrdefekter, smärre nagg, slitage. Tallrikar diameter 19 och 23 cm.
- 23%
Estimate SEKÂ 300 - SEKÂ 600
Item located in Solna, seSee Policy for Shipping