TAKLAMPA, 1960/70-tal, "PH 5", POUL HENNINGSEN (189
Poul Henningsen Sale History
View Price Results for Poul HenningsenRecommended Items
1 ljuspunkt. Fyra vita yttre skärmar. Dekor blått med lila rör. "PH 5" introducerades 1958. Smärre slitage. Höjd 30 (77), diameter 50 cm.
See lot description.
- 20%
Estimate SEKÂ 800 - SEKÂ 1,600
Item located in Solna, Stockholm, seSee Policy for Shipping