FÅTÖLJ MED FOTPALL, 1960/70-tal, jakaranda, "Sirocco
Stomme av jakaranda med sits och rygg i brunt läder. "Sirocco" lanserades 1964. Stol med del av etikett kvar. Slitage, särskilt på sittdynorna. Pallens mått: Höjd 43, 67x49 cm.
See lot description.
- 20%
Estimate SEK 2,000 - SEK 4,000
Item located in Solna, Stockholm, seSee Policy for Shipping